سلام دوستان. در این مطلب  میخواهم در مورد شیوه سرچ مقالات به روز برای انجام یک مقاله علمی مقبول صحبت کنم (روشی که خودم با آن دارم کار می کنم که البته حاصل راهنمایی های اساتیدم است )

سعی می کنم توضیحات خیلی ساده و روان باشد تا دانشجویان کارشناسی و ترم اول ارشد (مثل خودم ) بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند .

گام اول در شروع یک مقاله علمی جستجوی مقالات مرتبط (نزدیکترین به موضوع و حتی دورترین به موضوع ) است به این صورت که شما باید ابتدا در سایت هایی مثل :

• www.sciencedirect.com
  • https://scholar.google.com
  • www.emeraldinsight.com
  • www.jstor.org
  • .

کلیدواژه هایی که در ذهن دارید را وارد کرده و بعد مقالاتی که به دست می آیند را مورد بررسی قرار دهید . مقاله مورد نظر باید از درجه اعتبار علمی مورد قبولی برخوردار باشد تا بتوانید در نهایت کار متقن و باارزشی را ارائه دهید .

من به شخصه اعتبار مقالاتی که به دست می آورم را از طریق اعتبار ژورنال منتشر کننده بررسی می کنم به این صورت که نام ژورنال مورد نظر را در سایت :

• www.scimagojr.com

وارد کرده و شاخص های Hindex و همینطور Quartile های آن را بررسی کرده و مقالاتی که در این شاخص ها سطح مطلوبی ندارند را از لیست مقالاتم حذف می کنم .

اگر بخواهیم به صورت مقدماتی H index را سطح بندی کنیم :

به Hindex بالای 100 درجه A

به Hindex بالای 50 درجه B

به Hindex زیر 50 درجه C

می دهم که مورد سوم را کلا وارد مقالات منبع نمی کنم .

در خصوص Quartile ها هم سطح Q1 و Q2 برای من مطلوب هستند .

مورد بعدی که به آن توجه می کنم سال انتشار مقاله است که خیلی تلاش می کنم تا انتشار مقاله نهایتا برای دو یا سه سال گذشته باشد .

البته با این سخت گیری ها مسلما از بین مقالاتی که می یابید تعداد خیلی کمی برای ادامه کار انتخاب می شود اما نهایتا ثمره این اقدام داشتن منابع قوی و مورد قبول برای پیشبرد مقاله تان خواهد بود .

ادامه دارد

چگونه مقاله علمی بنویسیم؟(3)

چگونه مقاله علمی بنویسیم ؟(2)

چگونه یک مقاله علمی بنویسیم ؟(1)

مورد ,کنم ,مقاله ,درجه ,مقالاتی ,com ,می کنم ,مقالاتی که ,یک مقاله ,مقاله علمی ,که به

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

25963077 خدمات تخصصی برق و کولر اسکانیا (رضوان) محمد نخعی کوشه مفرد مؤنث غائب doctorkian fgvdd خرید اینترنتی Daily note mahshid19 کشــــــور دخــــــتـــرونــه